Różne wzory i kroje

Kurtki skórzane dostępne są na rynku mody w różnorodnych krojach. Co sezon zmieniają się fasony i obecnie panujące trendy. Jedno jest jednak pewne. Kurtki skórzane pozostają w modzie od bardzo dawna i z pewnością jeszcze długo zostaną. Ich niewątpliwą zaletą jest ich trwałość. Kurtki skórzane z dobrej jakości skóry, w odpowiedni sposób konserwowane i pielęgnowane, mogą towarzyszyć nam nawet kilka lat i wyglądają bez zmian. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, marzą o stroju tak uniwersalnym, który mógłby spełniać rolę okrycia wierzchniego zarówno podczas eleganckich uroczystości, jak i na co dzień. Właśnie dlatego kurtki skórzane są tak popularne, gdyż posiadają tę zaletę. Oczywiście, możemy zdecydować się na zakup kurtki eleganckiej i kurtki sportowej, ale warto zauważyć właśnie to, że w salonach z odzieżą dostępne są modele pośrednie- nadające się jednocześnie na oba rodzaje okazji. Kobiety do wyboru mają kilka podstawowych fasonów. Pierwszy z nich, to kurtki sięgające swoją długością do bioder.

Kurtki tej długości mają zwykle sportowy lub ,,młodzieżowy” charakter. Są to kurtki na zamku, posiadają liczne kieszenie, zdarzają się modele posiadające kaptur. Niektóre posiadają ściągacze u dołu i na rękawach, co dodaje im jeszcze bardziej sportowego charakteru. Tego rodzaju kurtki często szyte są z zabarwionych na rozmaite kolory skór. Wśród krótkich kurtek, znajdują się także kurtki ,,rockowe”. Charakteryzują je liczne ozdoby w postaci zameczków, ćwieków. Często wykonane są ze skóry, która jest ,,przecierana” by uzyskać wygląd starej. Drugą propozycją dla pań, są kurtki dłuższe, sięgające do ud. Tego rodzaju kurtki skórzane, zwykle zapinane są na guziki. Zdarzają się modele ozdobione futrem. Wykonane są zwykle z wysokiej jakości skór. Najczęściej dostępne w kolorze czarnym i brązowym. Należy pokreślić, że dzięki swojemu fasonowi, zyskują miano kurtek eleganckich. Tutaj wybrać możemy kurtki dwurzędowe lub jednorzędowe. Często swoim wyglądem przypominają marynarki. Dzięki swojej długości zakrywają ubrania znajdujące się pod spodem, np. żakiety czy marynarki. Trzecią propozycją, są kurtki ,,pośrednie”, uniwersalne. Charakteryzują się przede wszystkim klasycznym, prostym krojem. Mogą być zapinane zarówno na zamek, jak i guziki. Ważne jest by nie posiadały elementów charakterystycznych dla poprzednich modeli- np. ćwieków czy ściągaczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.